Çarpım tablosu online sınav sürekli kendini yenileyen, öğrencilerin çarpım tablosu bilgisini ölçen sınavlardır. Her sınavda toplam 7 soru bulunuyor. Bu soruları cevaplamanız için size verilen süre sadece 17 saniye. Çarpım tablosu bilgisi ve hızın öne çıktığı bu sınavlar yazımızın başında belirttiğimiz gibi sürekli olarak değişiyor. Yani her denemenizde farklı sınav ile karşılaşacaksınız. Sınav bitiminde başarınızı anında görebilecek eksiklerinizi görebileceksiniz. Hemen başlayalım.

2’ler çarpım tablosu sınavı

İkiler çarpım tablosununa çalıştıktan sonra aşağıdaki bağlantıyı kullanarak kendinizi deneyebilirsiniz.

3’ler çarpım tablosu sınavı

Sıra geldi üçlere. Üç kere üç, üç kere yedi, üç tane altı kaç yapar gibi sorular sizi bekliyor. Unutmayın soruları cevaplamak için sadece 17 saniyeniz var.

4’ler çarpım tablosu sınavı

Çarpım tablosunda dörtlere çalıştınız mı? Sorunuzun cevabı evetse haydi sınava! İsterseniz biraz hatırlatma yapalım. Dört kere iki sekiz eder. Dört kere sekiz sorusunun cevabı otuz iki’dir. Buna benzer sorular bu sınavda yer alıyor.

5’ler çarpım tablosu sınavı

İkinci sınıf öğrencileri için son sınav. 2.Sınıf öğrencileri çarpım tablosunu 5 lere kadar bilmeliler. Bu noktaya kadar gelebildiyseniz 5’ler sınavı zaten en kolay sınavlardan bir tanesi. Sorulara mümkün olduğunca hızlı cevap vermeye çalışınız.

1-2-3-4-5’ler çarpım tablosu sınavı

Gelen talepler doğrultusunda 2.sınıf öğrencilerimiz için bir sınav daha hazırladık. Bu sınavda birler, ikiler, üçler, dörtler ve beşler çarpım tablosuna ait sorular karışık şekilde karşınıza gelecek.

6’lar çarpım tablosu sınavı

3.sınıf ve 4.sıınıf öğrencilerimiz ile çarpım tablosuna çalışmaya ve sınavları çözmeye devam ediyoruz. Çünkü 3. ve 4.sınıf öğrencileri çarpım tablosunu 9’lara kadar bilmek zorundalar. altı kere altı kaç eder? altı tane dokuzun cevabı kaçtır gibi sorular bu sınavda sizi bekliyor. Kendinizi hazır hissediyorsanız hemen sınava başlayabilirsiniz.

7’ler çarpım tablosu sınavı

Çoğu bitti azı kaldı. Çarpım tablosunda yedilere kadar geldik. İsterseniz yediler ile ilgili kısa hatırlatmalar yapabiliriz. Yedi kere üç yirmi bir eder. Yedi kere yedinin cevabı ise kırk dokuzdur. Yedi tane sekiz elli altı eder. Sınava hazırsanız hemen başlayabiliriz. Unutmayın zaman bu sınavda da çok önemli.

8’ler çarpım tablosu sınavı

Çarpım tablosu ezberlemek için hazırladığımız sınavlarda sıra geldi sekizlere. Sınavlarda 3-4 yanlışınız çıkabilir. Bu durumda çarpım tablosunu tekrar çalışarak sınavı bir kez daha uygulayınız. Yaptığımız değerlendirmelerde bu sınavlardan 5 doğru ve üzerinde doğru yapabilmek genellikle yeterli oluyor. Fakat hedefiniz her zaman 7 soruda 7 doğru yapmak olmalı!

9’lar çarpım tablosu sınavı

Çarpım tablosunda son basamağa geldik. Üçüncü sınıf ve dördüncü sınıf öğrencileri dokuzlar çarpım tablosunu da ezberledikten sonra artık karışık çarpma işlemleri yapabilirler. Sınavı uygulamak için aşağıdaki butonu kullanbilirsiniz.

Çarpım tablosunu ezberleme esnasında kullanabileceğiniz sınavları yukarda listeledik. Sitemizde yeralan aşağıdaki bağlantılar da ilginizi çekebilir.

Çarpım tablosu oyunu: Oyna

Karışık çarpma işlemleri: Oyna

Ritmik sayma oyunu: Oyna

Ayrıca bknz: Karışık çarpma işlemleri

Ayrıca bknz: Ritmik sayma oyunu

Ek okuma: Çarpım tablosu