Çarpım tablosu oyunu ilkokul 2.sınıf 3.sınıf 4.sınıf öğrencileri için tasarlanan bir oyun. Bu eğitsel oyun ile çarpma işlemini kolayca ezberleyecek, işlemleri daha hızlı yapacaksınız. Oyun ile ilgili açıklamaları yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Oyunu hemen oynamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

İlkokul öğrencileri bazen çarpım tablosunu ezberleme zorluk çekiyor. Çalışırken sıkılıyor. Bu yüzden biz eğlenceli çarpım tablosu etkinlikleri hazırlamaya karar verdik. Bu oyun ile 1 den 9’a kadar olan sayılar ile çarpma işlemine çalışabilirsiniz. Yani sürekli tekrar ile çarpım tablosu 10’a kadar ezberlemek çok kolay. Bütün oyunlarımız gibi bu oyun da ücretsiz.

Bedava çarpım tablosu oyunu indirmeden, ücret ödemeden, kişisel bilgi vermeden oynanır uygulanır. Bu oyunda çarpma oyunundan farklı olarak belirli sayılara çalışma imkanınız var. Mesela sadece 2’ler sadece 3’lere çalışabilirsiniz.

Haydi o zaman başlayalım. Çarpım tablosu öğren ve oyna! Çarpım tablosu 1’ler, 2’ler, 3’ler, 4’ler, 5’le,r 6’ler, 7’ler, 8’ler, 9’lar, 10’lar sizi bekliyor. Hepsine ayrı ayrı çalışabilirsiniz. Çarpım tablosu oyunu oyna

En çok sevilen matematik oyunu çarpma işlemi oyunu! Çok sevilmesinin nedeni çarpım tablosunun ezberlenmesi sırasında öğrencilere yardımcı olması. Yeni versiyon ile yaptığınız hatalardan bir puan eksilttiğimizi unutmayınız. Çarpma oyununda hızlı olmalı ve en yüksek puanı almaya çalışmalısınız. Sürekli tekrar ile artık çarpım tablosu sorun olmaktan çıkacak.

Çarpım tablosu oyunu nasıl oynanır

Çarpım tablosunu ezberleme oyunu zamana karşı oynanan bir oyundur. Oyuna başla tuşuna basmanız ile birlikte 30 saniye süresince size çarpma işlemleri sorulacak; sizden çarpma işleminin sonucunu 4 seçenek içinden seçmeniz istenecektir. Doğru cevap için 1 puan kazanırken yanlış cevap için 1 puan kaybedeceksiniz İstediğiniz çarpım tablosu düzeyine çalışabilirsiniz. Sadece 2’ler sadece 5’lere veya sadece 9’lara çalışabilirsiniz. Çarpım tablosuna istediğiniz tarzda çalışabilirsiniz. Soruları 2×5 yada 5×2 şeklinde görmeniz mümkün 30 saniye sonunda puanınız otomatik olarak hesaplanacaktır. Her denemede 10 puan üzerinde bir puan almaya çalışınız. Bu oyunu oynayan öğrenciler genellikle 10 puan ile 20 puan arasında bir puan kazanıyorlar. Eğer sizde sürekli olarak 10 puan üzerinde puan alıyorsanız üst seviyeye geçebilirsiniz.

Oyunumuz sizin istekleriniz doğrultusunda güncellenmektedir. Oyunumuz ile ilgili görüşlerinizi, önerilerinizi yorum bölümünden bize ulaştırabilirsiniz. Oyunumuzu beğendiyseniz bizi aşağıda yer alan sosyal medya araçları ile sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Çarpım tablosu sitesi olarak derslerinizde başarılar dileriz.

Matematikte karşılaştığınız güçlükler için endişe etmeyin. Emin olun benim karşılaştıklarım sizinkilerden daha büyüktür.”

Albert Einstein

Özetle bu yazımızda size kolay yöntemle çarpım tablosunu ezberleme hakkında bilgi verdik. Ek olarak aşağıdaki uygulama ve oyunlar da ilginizi çekecektir.

Ayrıca bknz: Karışık çarpma işlemleri

Ayrıca bknz: Ritmik sayma oyunu

Ek okuma: Çarpım tablosu