• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • 7:00 - 24:00
Çarpım Tablosu

Çarpım Tablosu

İlkokul'da öğrencilerin mutlaka öğrenmesi gereken konulardan birisidir çarpım tablosu. Kim öğrenci için çok kolay olsada çoğu öğrenciyi epey uğraştıran çarpım tablosunun nasıl ezberlendeceği, nasıl ortaya çıktığı konusunda bilgiler vereceğiz. Ayrıca Çarpım tablosu nedir? Çarpım tablosu nasıl öğrenilir? Çarpım tablosu oyunları gibi konu başlıklarına hakkında da bilgi vereceğiz.

Ben sadece çıktı alacak bir belge arıyorum derseniz alttaki bütün yazıları okumanıza gerek yok. Altta yer alan çarpım tablosu sayfalarına giderek istediğiniz şekilde kullandığınız cihaza indirebilirsiniz.

  • Çarpım tablosu siyah beyaz
  • çarpım tablosu renkli
  • çarpım tablosu anahtarlık şeklinde siyah beyaz
  • çarpım tablosu anahtarlık şeklinde renkli

Çarpım tablosu kısaca tanımlamak istersek bir hesaplama sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Çarpım tablosu ile basit ve hızlı bir şekilde hesaplama yapabiliriz. Böylelikle günlük hayatımızda hızlılık kazanmış oluruz. Çarpım tablosu İlk olarak bundan tam 1800 yıl önce Çin’de kullanılmaya başlandığı söyleniyor. Fakat kim tarafından oluşturulduğu hakkında kesin bir bilgi yok. O yüzden ezberleyemediğimiz zamanlarda çarpım tablosu konusunda kime kızacağımızı tam olarak bilemiyoruz. Bazı kaynaklar Yunan filozof ve matematikçi Pisagor tarafından bulunduğunu söylese de dediğimiz gibi net bir bilgi bulunmuyor.

Çarpım tablosu nasıl öğrenilir sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Çarpım tablosunu ezberlemek için toplama ve ritmik saymalarda iyi olmamız gerekiyor. Eğer ritmik saymalar ve toplama konusunu iyi öğrendiysek çarpım tablosunu ezberlemek ve öğrenmek daha kolay olacaktır.

Çarpım tablosu sitesi olarak çarpım tablosunun öğrenilmesi sürecinde size yardımcı olacağız. Ücretsiz etkinlik, uygulama, çalışma sayfası ve oyunlar ile çarpım tablosunu kolay bir şekilde ezberleyeceksiniz. Daha önceden de belirttiğimiz gibi hepsi bedava :)

İlk olarak ritmik saymalar ile başlayalım. Ne demiştik. Çarpım tablosunun temelini ritmik saymalar oluşturuyor. Ritmik saymalar ile ilgili aşağıdaki sayfalar faydalı olacaktır. Çıktı alarak, online sınavlarda kendinizi değerlendirerek, oyunlar oynayarak çalışmanız faydalı olacaktır.

  • Ritmik sayma çalışma kağıtları
  • Ritmik sayma online test
  • Ritmik sayma

Şimdi gelelim çarpım tablosuna 2.sınıf 3.sınıf 4.sınıf öğrencileri için çok önemli olan tabloyu hala indirmediyseniz buradan ulaşabilirsiniz. Anahtarlık şeklinde olanı indirerek sürekli yanınızda taşımayı da düşünürseniz bu sayfadaki dosyayı indiriniz. Ben çarpım tablosunu çok seviyorum evimizin kapımı kaplasın diyorsanız büyük boy çarpım tablosunu indirip renkli çıktısını alabilirsiniz.

Çarpım tablosuna sadece kağıttan çalışmak evet biraz sıkıcı olabilir. Bir oyun oynamaya ne dersin? Tamamen çarpım tablosunu ezberlemeye yönelik hazırlanmış bir oyun ile çarpım tablosunu ezberlemeyi eğlenceli hale getirebilirsin. Çarpım tablosu ezberleme oyunu sayfası için Çarpım Tablosu Oyunu

 

 


Comments powered by CComment

© 2021 ilkokul Etkinlikleri ilk-okul.com. Her hakkı saklıdır.

Please publish modules in offcanvas position.