• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • 7:00 - 24:00
Çarpım Tablosu 2'ler

Çarpım Tablosu 2'ler

Çarpım tablosu 2'ler ezberleme sayfasına hoşgeldiniz. Bu sayfadaki ezberleme etkinlikleri ile kolay ezber yapabileceksiniz. Çarpma işlemi ilkokul 2.sınıf, 3.sınıf ve 4.sınıf konularının içinde yer alır. Çarpım tablosu sitesi olarak sizler için basamak basamak yapılacak etkinlik hazırladık. Böylelikle çarpım tablosunu kolay ezber yapabileceğinizi düşünüyoruz. Hazırlanan etkinlik oyun uygulama ve çalışma kağıtlarının listesi aşağda yer alıyor. Sayfanın devamında bu ezberleme etkinliklerinin açıklamalarına ulaşacaksınız.

  • 2'şer ritmik sayma uygulaması
  • Çarpım tablosu 2'ler ezberleme oyunu
  • İkişer çarpım tablosu hafıza oyunu
  • Çarpım tablosu 2'ler test sayfası

Çarpım tablosuna hazırlık : ritmik sayma

Çarpım tablosunu ezberlemeden önce ritmik saymaları hatırlamamız gerekiyor. Bu sayfada ikilere çalışacağımız için ikişer ritmik saymayı tekrar etmekde fayda var.

2 - 4 - 6 - 8 - 10 - 12 - 14 - 16 - 18 - 20

Yukardaki ritmik saymayı bir de ikişer ritmik sayma uygulaması. ritmik sayma uygulaması ile deneyin ve hızınızı arttırın. Göreceksiniz çarpım tablosunu ezberlemede faydalı olacak. Bu uygulamada ikişer ritmik saymadaki sayılar karşınıza belirli bir hızda gelecek.

Çarpım Tablosu 2'ler ezberleme ve oyun

Hadi ezberlemeye başlayalım. ilk önce aşağıda yer alan 2'ler çarpım tablosunu yüksek sesle okuyun. Sonra ezberlemeyi deneyin.

 

1 x 2 = 2

bir kere iki , iki

2 x 2 = 4

iki kere iki, dört

3 x 2 = 6

 üç kere iki, altı
 

4 x 2 = 8

 dört kere iki, sekiz
 

5 x 2 = 10

 beş kere iki, on
 

6 x 2 = 12

 altı kere iki, on iki

7 x 2 = 14

 yedi kere iki, on dört

8 x 2 = 16

sekiz kere iki, on altı

9 x 2 = 18

 dokuz kere iki, on sekiz

10 x 2 = 20

 on kere iki, yirmi

 

Şimdi çarpım tablosu ikiler ile ilgili hazırlamış olduğumuz oyunu oynayalım. Bu oyunda amacımız 30 saniye içinde 10 doğrunun üzerine çıkabilmek olmalı. Her doğru için 1 puan alırsınız. Her yanlış için 1 puan kaybedersiniz. Çarpım Tablosu 2'ler ezberleme oyunu.. Oyun sonunda kazandığınız puanları yorum bölümünden bizmle paylaşailirsiniz.

Ritmik sayma oyunu da çarpım tablosunun ezberlenmesini kolaylaştırmaktadır. Ritmik saymalar ile ilgili bir test sayfası hazırladık. Bu sayfada 2'şer ritmik sayma ile ilgili sorular göreceksiniz. Bu sınavda ne kadar başarılı olursanız çarpım tablosunda da o kadar başarılı olursunuz. 2 şer ritmik sayma oynumuz işte burda..

Ritmik saymadan sonra ikiler çarpım tablosuna geri dönelim. hafıza oyununa ne dersiniz. Hafıza oyunu ile ikişer çarpmalarla ilgili çarpım sonuçlarını işlemlerle eşleştirmeniz gerekiyor. Tabiki bu oyunda başarılı olmanız için tek kural ezberlemenin bitirilmiş olması. Başarılı olacağınıza inancımız sonsuz.

 

 

 

 

 

 

 

 


Comments powered by CComment

© 2021 ilkokul Etkinlikleri ilk-okul.com. Her hakkı saklıdır.

Please publish modules in offcanvas position.